در تاریخ 12 الی 15 مرداد ماه 1402، بیست و سومین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود. این نمایشگاه فرصت بسیار مناسبی برای حضور تمامی فعالان حوزه ساختمان و نمایش دستاوردها و توانمندی های شان است

. شما می توانید با موضوعات مختلف مانند: مصالح اولیه ساختمانی، در و پنجره و پارتیشن، تجهیزات ایمنی صنعت ساختمان، ابزارها و ماشین آلات مرتبط، بالابر ها و آسانسورها، معماری و دکوراسیون، نمای ساختمانی، آهن آلات، لوله و اتصالات، سرامیک و کف پوش و کاشی و سایر موضوعات مرتبط با صنعت ساختمان در این نمایشگاه حضور یابید.

اهداف برگزاری نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان

صنعت ساختمان به عنوان یک صنعت مادر شناخته می شود؛ به طوری که صنایع زیادی به آن وابسته هستند. برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان به عنوان بزرگترین رویداد ملی در صنعت ساختمان با اهداف زیر هر ساله برگزار می شود:

• فرصت بازاریابی عالی برای فروشندگان کالا و خدمات به صورت حضوری.
• فرصتی برای حضور استارتاپ ها و دانش بنیان ها
• یافتن شرکای کلیدی که پایه مهم و اساس هر تجارت و سرمایه گذاری برای ساخت و ساز هستند.
• این نمایشگاه فرصت بزرگی برای تبلیغات به وجود می آورد؛ به طوری که تفاوت افرادی که در این نمایشگاه حضور دارند با افراد غیر حاضر، آشکار است. به طور کلی این نمایشگاه برای توسعه فروش شرکت ها به وجود آمده. شرکت ها به جای صرف هزینه های کلان برای تبلیغات، به صورت سالانه در نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان شرکت کرده و کارهای خود را تبلیغ می کند.
• علاوه بر مشتریان داخلی بسیای از مشتریان خارجی نیز به سمت غرفه های ایرانی جذب می شوند که خود در ورود ارز به بازار ایران نقش بسزایی دارد.
• شرکت ها علاوه بر تبلیغات، در نمایشگاه ها از کسب و کار سایر رقبا نیز مطلع می شوند و شاید این شروعی برای یافتن نقط ضعف و سعی در برطرف کردن آن باشد.
• هدف دیگر از شرکت در این نمایشگاه به دست آوردن شهرت و اعتبار اجتماعی است؛ به طوری که غرفه و محصول بهتر مساوی است با شهرت بیشتر.
• آشنایی با تکنولوژی های به روز و اصول صنعت ساختمان مطرح در دنیا با برگزاری نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان تا حدودی محقق می شود. این مورد بستگی به استقبال شرکت های خارجی برای شرکت در نمایشگاه دارد.

اصول و نکات در طراحی و اجرا غرفه نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان

نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است؛ صرفا حضور در نمایشگاه نباید هدف شما به عنوان یک غرفه دار باشد؛ این حضور باید با آمادگی کامل باشد و غرفه شما باید به اندازه کافی جذاب بوده و کارهای شما را به بهترین شکل به عرضه نمایش بگذارد؛ در واقع غرفه شما در نمایشگاه، ویترین شرکت و کسب و کارتان است.

در ادامه تعدادی از نکاتی که باید هنگام غرفه سازی و طراحی غرفه نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان به آن توجه داشته باشید،، آورده شده است:

• دکوراسیون غرفه شما، باید به گونه ای باشد که با کسب و کارتان حداکثر همخوانی را داشته باشد. به عنوان نمونه اگر طراحی و اجرا غرفه نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان به صورت طراحی یک کافه باشد، قطعا یک گام به عقب برداشته اید.
• به کارگیری و انتخاب کارمند مناسب برای حضور و ارائه در غرفه فاکتور مهم دیگری است که در جذب بازدیدکنندگان بسیار موثر است، این فرد باید دارای کلام قوی، ظاهری مناسب و به اندازه کافی آراسته، با حوصله برای پاسخ دهی به سوالات احتمالا به مراتب تکراری و با انرژی باشد.
• پارامتر بعدی تدارک یک فضای شیک و در عین حال دوستانه برای مشاوره و شروع معاملات با بازدیدکنندگان است. در واقع تعداد قابل توجهی از بازدیدکنندگان، مشتریان بالقوه هستند که نباید آنها را از دست داد. این فضا باید از حداقل امکانات شامل مبلمان مناسب و امکانات پذیرایی برخوردار باشد.
• استفاده از تجهیزات کافی مانند مانیتورهای با اندازه مناسب برای نمایش پروژه های ساختمانی تان، بنرها، ماکت های ساختمانی برای نمایش فیزیکی کارهای تان در بعدی کوچک نیز فاکتور مهمی است که باید حتما رعایت شود. به عبارتی صرفا نوشته و پوستر نمی تواند گویای فعالیت های شما باشد و به اندازه کافی مشتریان را جذب خود کند. با توجه به تعدد غرفه ها، قطعا غرفه ای موفق است که بازدیدکنندگان با صرف زمانی کوتاه تر بتوانند بیشترین اطلاعات را از آن کسب کنند.
• استفاده از کاتالوگ ها و کارت های ویزیت به همراه یک هدیه کوچک مانند خودکار و خودنویس بر جذب مشتری تاثیر دارد.
توجه به این نکته ضروری است که تمامی امور مربوط به ساخت و ساز غرفه ها حتما باید بیرون از سالن اصلی صورت گرفته و فقط کارهای اتصال غرفه ها در سالن اصلی انجام شود

بهترین طراحی و اجرا غرفه نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان با خاک پی خانه ایرانیان

همان گونه که گفته شد، نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان به عنوان یک عامل مهم برای:
 اتصال فروشندگان کالا و خدمات حوزه ساختمانی و مشتریان
 اتصال فروشندگان و فعالان این حوزه به یکدیگر
 اتصال بازار و تکنولوژی های داخلی و خارجی از طریق حضور شرکت های خارجی در نمایشگاه

تحقق این موارد به صورت توامان، تقریبا به جز در نمایشگاه های بین المللی در جای دیگری قابل دستیبابی نیست؛ لذا باید حداکثر استفاده را از این فرصت نمود و به بهترین شکل در آن حاضر شد.

تیم خاک پی خانه ایرانیان با داشتن تجارب موفق بسیار در زمینه طراحی، دکوراسیون و غرفه سازی می تواند با شما در طراحی و اجرا غرفه نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان همراه باشد و به شما در ایجاد یک غرفه بی نظیر با بهره گیری از تجهیزات کافی و افراد حرفه ای کمک کند.

این شرکت با داشتن کادری مجرب و متخصص، قادر خواهد بود تا در کوتاه ترین زمان ممکن، با داشتن تجهیزات کامل شامل مبلمان لوکس متناسب با حرفه شما، لوازم صوتی و تصویری، تجهیزات پذیرایی و تشریفاتی، ویترین جذاب و نورپردازی مناسب، با هدف کسب موفقیت در حرفه و کارتان همراه شما باشد.

 

چند نمونه از طراحی و اجرا  غرفه های نمایشگاهی

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *