برای طراحی غرفه و پروژه نمایشگاهی، دو راه وجود دارد: استفاده از طرح های آماده مانند پروژه های ساخته شده و نمونه های پیشنهادی و یا طراحی غرفه ای جدید که نیازهای خاص هر مشتری را برآورده کند. اما به طور کلی، استفاده از نظر و تخصص طراحان معماری، کمک می کند تا زیرساخت های بهتری را برای طراحی داخلی غرفه فراهم شود.

غرفه برند شما در یک نمایشگاه تجاری یک سرمایه گذاری بزرگ است و همچنین فرصتی برای به دست آوردن مشتریان بیشتر، ایجاد ارتباطات حرفه ای و نمایش نام تجاری کسب و کار شماست.

بنابراین، اگر وظیفه برنامه ریزی برای طراحی غرفه نمایشگاه تجاری موثر برای برند یا کسب و کار خود را دارید، بودجه محدودی دارید و تصمیم گرفته اید رایج ترین اندازه از یک غرفه را برای کسب و کار خود سفارش دهید، چگونه می‌ خواهید در میان دیگران متمایز شوید و از فضایی که در اختیار دارید، نهایت استفاده را ببرید و در عین حال به اهداف خود برسید؟

به همین منظور، در ادامه این بخش،خاک پی خانه  به نکات مهم و کاربردی که باید در هنگام طراحی غرفه به آن توجه داشته باشید اشاره کردیم تا بتوانید این کار را به بهترین شکل ممکن انجام داده و به اهداف خود برسید.

 

1- اهداف غرفه تجاری خود را تعیین کنید و هدف خود را شناسایی کنید

قبل از اینکه شروع به برنامه ریزی برای طراحی و اجرا غرفه خود کنید، باید اهداف خاصی را که برای حضور در نمایشگاه تجاری دارید را تعیین کنید.

از خود بپرسید آیا به دنبال تأثیرگذاری بر مشتریان فعلی خود هستید یا می خواهید مشتریان جدید را جذب کنید؟ آیا سعی می کنید برند خود را به عنوان یک برند خاص تثبیت کنید، آگاهی از برند را در عرصه جدیدی ایجاد کنید، یا محصولی را که به تازگی راه اندازی کرده اید را تبلیغ کنید؟

پاسخ به این سوالات تعیین کننده هر انتخابی است که شما در برنامه ریزی غرفه تجاری، از طراحی غرفه تا تبلیغات قبل و بعد از نمایشگاه انجام می دهید.

بگذارید غرفه شما نفس بکشد، در هنگام طراحی غرفه، هرگز جلوی غرفه خود را با میز و صندلی مسدود نکنند و فضایی را برای تعامل بیشتر نمایندگان شرکت با مشتریان ایجاد کنید.

نکته دیگر این است که از فرش های تیره رنگ در غرفه خود استفاده کنید. زیرا تقریباً تمام فرش ‌های مورد استفاده در راهرو نمایشگاه ها، دارای رنگ‌ های تیره هستند و شما می ‌خواهید یک انتقال بدون درز بین راهرو و قسمت غرفه خود ایجاد کنید.

در این مواقع، به جای استفاده از رنگ های متضاد، از رنگی که مکمل راهرو باشد، استفاده کنید تا هر گونه مانع نامرئی را از بین می برد. به عنوان مثال، اگر فرش راهرو زغالی است، به جای سفید، رنگ آبی تیره را برای قسمت کف غرفه خود امتحان کنید.

 

طرح های ساده جذاب ترین هستند

2- طرح های ساده جذاب ترین هستند

مراقب اشباع شدن بیش از حد طراحی غرفه خود باشید. اجازه ندهید گرافیک دیوار پشت شما تبدیل به دیواری از متن شود که افرادی را که قبلاً هرگز با شرکت شما در ارتباط نبوده ‌اند را بترسانید و از خود دور کند.

به طور میانگین، یک شرکت کننده در نمایشگاه، قبل از اینکه تصمیم بگیرد وارد غرفه ای شود، 2.5 ثانیه به دیوار پشتی غرفه نگاه می کند. بنابراین به جای اینکه رهگذران را با اطلاعات حواس پرت کننده غرق کنید، بهتر است علاقه آنها را برانگیزید و آنها را مجبور کنید در غرفه شما توقف کنند. زمانی که شرکت کننده درگیر شد، زمان زیادی برای توضیح تمام جزئیات محصول جدید شما وجود خواهد داشت.

بیشتر بخوانبد : طراحی و اجرا ویلا با توجه به بودجه و مکان شما

 

3- فضای مناسب را ایجاد کنید

یکی از چالش ‌های نمایشگاه ‌ها، نه تنها جلب توجه شرکت ‌کنندگان است، بلکه ایجاد فضایی برای توقف و ماندن آنهاست. یکی از راه‌ هایی که طراحان غرفه‌ های نمایشگاه ‌های تجاری، به آن اشاره دارند، پذیرایی از شرکت کنندگان با نوشیدنی و مواد غذایی در غرفه است. زیرا غذا و نوشیدنی، نه تنها توجه شرکت کنندگان را به خود جلب می کند، بلکه فضای اجتماعی آرام تری ایجاد می کند که برای شروع گفتگو در مورد برند شما عالی است.

 

4- افراد را درگیر فعالیت کنید

بهترین غرفه ‌های نمایشگاهی آنهایی هستند که تجربه ایجاد می ‌کنند. بسیاری از شرکت ‌ها انتخاب می ‌کنند تا یک منطقه جلسه راه‌ اندازی کنند و یک تمرین تعاملی مرتبط با نام تجاری خود داشته باشند. این یک فرصت بزرگ برای خلاقیت و درگیر کردن افراد به روشی به یاد ماندنی است. بنابراین هرگز قدرت یک فعالیت یا بازی ملموس و تعاملی را برای ایجاد تعامل دست کم نگیرید و سعی کنید از فعالیت های خلاقانه و خاص برای معرفی برند خود استفاده کنید.

 

چگونه بهترین شرکت برای طراحی و اجرا غرفه را پیدا کنیم؟

 

چگونه بهترین شرکت برای طراحی و اجرا غرفه را پیدا کنیم؟

صنعت غرفه سازی یک چشم انداز بسیار رقابتی است و شما می توانید زمان زیادی را برای صحبت با چندین شرکت که خدمات بسیار مشابهی با یکدیگر دارند، تلف کنید. اما با این حال، باید شرکت طراحی غرفه مناسبی را پیدا کنید که بتوانید به آن اعتماد کنید تا نیازهای شما را درک کند و طراحی غرفه را با توجه به بودجه ای که برای این منظور در نظر گرفته اید، انجام دهد.

بعد از پیدا کردن بهترین شرکت فعال در زمینه طراحی غرفه، لازم است با توجه به تاریخ شروع رویداد خود یک برنامه روشن و واقع بینانه ارائه دهید. ایده‌ ها، مثال ‌ها و الهام‌ های طراحی غرفه را روی کاغذ بنویسید و به تیم طراحی غرفه ارائه دهید تا غرفه مورد نظرتان همانطور که در نظر دارید، طراحی شود. همچنین بهتر است از ایده های تیم طراحی غرفه که با آن همکاری می کنید نیز استفاده کنید تا در نهایت به یک طرح عالی و کاربردی برسید.

 

به طور کلی، یکی از نکات مهمی که باید در هنگام طراحی و اجرا غرفه در نظر بگیرید، داشتن یک طراحی منحصر به فرد است که هم توجه شما را جلب می کند و دقیقاً نیاز شما را برآورده می کند و هم باعث جلب نظر مشتریان خواهد شد.

به طور کلی، همکاری با یک تیم متخصص در زمینه طراحی غرفه (Booth Design) که متشکل از تیم طراحی و معماری با دانش و تسلط کافی بر اصول معماری زیبایی شناسی هستند، کمک می کند تا با ارائه ایده های نو، طراحی محصولات خاص و غیره، غرفه ای منحصر به فرد و جذاب برای برند و کسب و کار شما طراحی شده تا در جهت رسیدن به اهداف خود، موفق تر و عالی تر عمل کنید.

 

 شرکت خاک پی خانه ایرانیان  طراحی دکوراسیون داخلی 

امروزه شرکت های زیادی در حوزه طراحی دکوراسیون داخلی  مانند طراحی و اجرا نما و  محوطه خدمات انجام می دهند. این موضوع بسیار پر اهمیت است که شما طراحی دکوراسیون داخلی منزل   یا محیط اداری ، تجاری و ویلا خود را به شرکتی بدهید که با احترام به سلیقه شما و رعایت آن بهترین و زیبا ترین دکوراسیون داخلی را برای شما پیاده سازی و طراحی کند. شرکت خاک پی خانه بهترین انتخاب برای طراحی دکوراسیون داخلی می باشد چراکه با هر بودجه ای که داشته باشید می توانید بهترین دکوراسیون را از خاک پی خانه درخواست کنید. برای مشاوره رایگان با شماره زیر تماس بگیرید.

مشاوره رایگان :

255 401 26 021

02126401272

272 401 26 021

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *