نمای ساختمان نشان دهنده شخصیت یک ساختمان و تلفیق مهندسی و هنر است. اولین قسمتی از یک ساختمان که توسط بیننده دیده می شود نمای بیرونی آن است که امروزه ساخت نمای مناسب و زیبا برای ساختمان را مهم کرده است. به مرور زمان نمای ساختمان به دلیل قرار گرفتن در شرایط جوی مختلف دستخوش تغییراتی شده و زیبایی و استحکام سابق خود را از دست می دهد.

در این صورت بازسازی نمای ساختمان بهترین راه حل برای بازگرداندن این زیبایی و استحکام است.بازسازی نمای ساختمان به چند دلیل ضروری است. در برخی موارد بازسازی به دلیل فرسودگی نمای قبلی ساختمان است در حالی که در موارد دیگر برای ایجاد تنوع و تفاوت در نمای ساختمان انجام می شود. عوامل زیادی در تعیین هزینه بازسازی نمای ساختمان موثر است.

بهترین شرکت برای بازسازی نمای ساختمان:

امروزه شرکت های زیادی در حوزه بازسازی ساختمان خدمات انجام می دهند. این موضوع بسیار پر اهمیت است که شما بازسازی نمای ساختمان خود را به شرکتی بدهید که با احترام به سلیقه شما و رعایت آن بهترین و زیبا ترین بازسازی نمای ساختمان را برای شما پیاده سازی و طراحی کند.

شرکت خاک پی خانه بهترین انتخاب برای این حوزه می باشد چراکه با هر بودجه ای که داشته باشید می توانید بهترین بازسازی را از خاک پی خانه درخواست کنید. برای مشاوره رایگان با شماره زیر تماس بگیرید.

مشاوره رایگان :

255 401 26 021

02126401272

بازسازی نمای ساختمان چه مراحلی دارد؟

 

ازسازی نمای ساختمان چه مراحلی دارد
همانطور که اشاره کردیم بازسازی نمای ساختمان ممکن است به دلیل آسیب دیدن قسمتی از نما و جلوگیری از خطر ریزش مصالح به کار رفته در نما باشد. در این مواقع قسمت شکسته یا شل شده نما سنگ یا نمای آجری ساختمان شما کاملا جدا شده و ملات زیر آن کنده می شود. پس از پی ریزی مناسب، با ملات سنگ یا آجر جدید ساخته می شود.

در برخی موارد نمای ساختمان قدیمی مرمت شده در نظر گرفته می شود که در این حالت نمای خانه های قدیمی با دقت از هم جدا می شود. سپس با انجام اقدامات زیربنایی مناسب با بازسازی نمای ساختمان قدیمی آغاز می شود.شرایط دیگری که بازسازی نما ناشی از تنوع و تغییر در نما است.

در این صورت اگر قصد تغییر سبک کلی نما را ندارید، می توان تنها با اصلاح یک قسمت از نما و ترکیب سایر مصالح ساختمانی، نما را با هزینه کمتری بازسازی کرد. . به عنوان مثال، برای خانه هایی با نمای آجری، می توانید با افزودن نماهای چوبی به برخی از بخش ها، تفاوت و زیبایی متمایز ایجاد کنید.

عوامل موثر بر هزینه بازسازی نمای ساختمان:

برآورد هزینه بازسازی نمای ساختمان در چند مرحله انجام می شود و تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار می گیرد:

  • طراحی بیرونی ساختمان:

هزینه طراحی نمای ساختمان برای هر منطقه متفاوت است و به شرایط آب و هوایی، بافت شهری نزدیک به ساختمان، سبک مورد نظر مالک و … بستگی دارد. بر این اساس انجام می شود.

  • هزینه تعویض درب و پنجره:

بازسازی نمای ساختمان به تعویض مصالح ساختمانی بدنه محدود نمی شود. بلکه در برخی موارد لازم است نمای بیرونی در و پنجره ها را تغییر داده و متناسب با نمای ساختمان جدید تعویض شود.

  • روشنایی ساختمان:

یکی از مواردی که در نمای ساختمان های جدید به چشم می خورد استفاده صحیح از نور برای زیباتر شدن نما در شب است. نورپردازی مناسب برای نما از دیگر عوامل موثر بر هزینه بازسازی نما می باشد.

  • انتخاب مصالح برای بازسازی نمای ساختمان:

این یکی از مهمترین مراحل در تعیین هزینه بازسازی است. اگر بازسازی نمای ساختمان را به متخصصان مجرب بسپارید، متریال با کیفیت و قیمت مناسب را برای نمای طراحی شده برای ساختمان انتخاب می کنند.

  • کاربرد نمای ساختمان:

این مرحله مهمترین بخش در بازسازی نمای ساختمان قدیمی است. زیرا اگر مراحل طراحی نما و انتخاب متریال و خرید به بهترین شکل انجام شود اما تیم مدیر نتواند نمای ساختمان را به درستی ترمیم کند، تمام هزینه ها به هدر می رود. طبیعی است که هر چه استاد و تیم اجرایی برای بازسازی نما تجربه بیشتری داشته باشند، حقوق دریافتی و کیفیت نهایی کار بالاتر می رود.

  • اندازه نمای ساختمان:

یکی از عواملی که مستقیماً بر هزینه بازسازی نمای ساختمان تأثیر می گذارد اندازه آن است. واضح است که هزینه بازسازی و مصالح به کار رفته در خانه های دو طبقه قدیمی با یک ساختمان پنج طبقه متفاوت خواهد بود.

  • نوع مواد مورد استفاده:

هر نوع مصالح ساختمانی مورد استفاده برای نما دارای تخصص خاص و شرایط نصب و کاربرد متفاوتی است. به عنوان مثال بازسازی نمای سنگی با نمای آجری هزینه های متفاوتی دارد.

زمان مناسب برای بازسازی نمای ساختمان قدیمی چه زمانی است؟

 

زمان مناسب برای بازسازی نمای ساختمان قدیمی

گاهی اوقات نمای ساختمان برای تغییر کاربری مورد نظر و تجدید ظاهر آن تعمیر می شود و این ربطی به فرسودگی نما ندارد و اغلب تعمیرات و اصلاحات جزئی در آن انجام می شود. این کار را بازسازی ساختمان می نامند و با بازسازی کامل متفاوت است. به طور کلی، بازسازی نما همچنین می تواند از سایش و پارگی نما جلوگیری کرده و از آسیب و مشکلات احتمالی جلوگیری کند.

تمام ساختمان ها پس از سال ها ساخت و ساز به وضوح آسیب دیده اند. هر چه ساختمان قدیمی تر باشد، فرسودگی آن بیشتر می شود. ساختمان های بسیار قدیمی نیز در معرض خطر ریزش و ریزش مصالح هستند و باید قبل از رسیدن نما به این مرحله بازسازی شوند تا از آسیب های احتمالی جلوگیری شود. بازسازی نما نیازمند برنامه ریزی طولانی تر، مجوزها و تخریب دیوارهای ساختمان است.

چه نوع نماهایی را می توان ترمیم کرد؟

بازسازی بر روی مواد مختلف انجام می شود. علاوه بر این، از نمای رنگ شده برای بهبود ظاهر استفاده می شود.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی با چوب

مراحل تعویض و بازسازی نمای ساختمان:

به طور کلی مراحل بازسازی متفاوت است. به منظور شروع بازسازی نمای ساختمان قدیمی، طراحی نما به پروژه و شرکت پیمانکار انجام می شود. در این مرحله باید ویژگی های ظاهر جدید مشخص شود. در مرحله دوم، انتخاب مواد انجام می شود. متریال انتخاب شده به طرح نهایی مورد نظر بستگی دارد. کیفیت بالای مواد انتخابی در این مرحله بسیار مهم است.

چرا باید بازسازی کنیم؟

هر ساختمانی پس از مدت ها نیاز به بازسازی دارد. بازسازی را می توان هم برای اصلاح و جلوگیری از آسیب دیدن نمای ساختمان انجام داد و هم صرفاً برای تعویض و به روز رسانی نما. در هر صورت بازسازی ساختمان تغییر مثبتی را به خصوص در فضای اطراف ساختمان ایجاد خواهد کرد.

شرکت خاک پی خانه ایرانیان:

امروزه شرکت های زیادی در حوزه بازسازی نمای ساختمان خدمات انجام می دهند. این موضوع بسیار پر اهمیت است که شما بازسازی نمای ساختمان خود را به شرکتی بدهید که با احترام به سلیقه شما و رعایت آن بهترین و زیبا ترین بازسازی نمای ساختمان را برای شما پیاده سازی و طراحی کند.

شرکت خاک پی خانه بهترین انتخاب برای بازسازی نمای ساختمان می باشد چراکه با هر بودجه ای که داشته باشید می توانید بهترین بازسازی را از خاک پی خانه درخواست کنید. برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *