غرفه های نمایشگاه گردشگری

اولین چیزی که در لحظه ورود به یک نمایشگاه، مورد توجه مخاطبان و بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد، نحوه چیدمان و زیبا بودن طراحی غرفه های نمایشگاه گردشگری است. در نمایشگاه‌های مختلف به‌خصوص نمایشگاه گردشگری، طراحی غرفه باید به‌صورتی باشد که مخاطبان جذب آن شوند.

هر کشور برای معرفی و ترویج جاذبه‌های تاریخی، مذهبی، طبیعی و… به گردشگران سرتاسر جهان برنامه‌های خاصی دارد. یکی از مهم‌ترین ابزارهایی که کشورهای مختلف به‌خصوص کشور ما برای این امر در نظر گرفته است، برگزاری نمایشگاه گردشگری است. در ادامه با ما همراه شوید تا چگونگی طراحی و دیزاین غرفه های نمایشگاه گردشگری را بررسی کنیم.

معرفی نمایشگاه گردشگری

قبل از این وارد موضوع غرفه های نمایشگاه گردشگری و چگونگی طراحی آن‌ها شویم، باید اطلاعاتی مختصر و مفید در خصوص یکی از مهم‌‌ترین نمایشگاه‌های کشور، یعنی نمایشگاه گردشگری داشته باشید. این نمایشگاه برای نمایش دادن خصوصیات فرهنگی، تاریخی، هنری و طبیعی و… هرساله در تمامی کشورها و حتی کشور ما برگزار می‌شود.

اهمیت این نمایشگاه در کشور ما نسبت به سایر نقاط جهان، بسیار بیشتر است و این موضوع می‌تواند به این دلیل باشد که ایران کشوری سرشار از جاذبه‌های گردشگری است. همچنین نمایشگاه گردشگری در ایران مورد استقبال تعداد زیادی از افراد قرار می‌گیرد. ازآنجایی‌که ایران یکی از باقدمت‌ترین کشورهای جهان است و جاذبه‌هایی دیدنی از سال‌های بسیار دور دارد، برگزاری هرساله‌ی نمایشگاه گردشگری و نمایش آثار تاریخی و کهن این سرزمین به مردم جهان، بسیار جذاب و کارآمد است.

در سال‌های اخیر اهمیت برگزاری نمایشگاه گردشگری با بالاترین کیفیت و زیباترین غرفه‌ها، برای مسئولین و افراد شاغل در این صنعت مشخص ‌شده است. به همین دلیل افراد بیشتر به دنبال طراحی غرفه های نمایشگاه گردشگری به‌شکل جدید و غیرتکراری هستند.

غرفه های نمایشگاه گردشگری

معرفی نمایشگاه گردشگریبا توجه به اینکه اخیراً صنعت گردشگری در کشور ما بیشتر از قبل مورد توجه قرارگرفته است، هر ساله شاهد رشد بیشتر این صنعت هستیم. در آخرین نمایشگاه‌های گردشگری برگزار شده، تعداد غرفه‌های نمایشگاه دارای رشد 55% بوده است و مساحتی حدود 40 هزار مترمربع برای ساخت و اجرای غرفه‌ها در نظر گرفته‌شده است.

این روند امسال و سال‌های بعد نیز ادامه خواهد داشت. بنابراین اگر شما می‌خواهیم عملکرد بهتری در این رقابت بین غرفه های نمایشگاه گردشگری داشته باشید، باید در حوزه طراحی غرفه، تلاش زیادی داشته باشید. حتی می‌توانید در این زمینه از تیم‌های طراحی و دکوراسیون غرفه نیز کمک بگیرید.

شرکت خاک پی خانه با تخصص در طراحی غرفه نمایشگاهی مراکز خرید، می‌تواند به شما در طراحی و اجرای یک غرفه نمایشگاهی حرفه‌ای و جذاب کمک کند. این شامل بررسی نیازها، طراحی مفهوم، طراحی سه‌بعدی، اجرا و نصب، مدیریت پروژه و خدمات پس از فروش می‌شود.

 

مشاوره رایگان :

255 401 26 021

02126401272

مزیت غرفه های نمایشگاه گردشگری

هر یک از غرفه های نمایشگاه گردشگری می‌تواند چهره‌ای متفاوت از کشور ما و همچنین فرهنگ و رسوم مردم و جاذبه‌های طبیعی هر منطقه را نشان دهد. به‌این‌ترتیب این آشنایی و معرفی شدن ایران می‌تواند زمینه‌ جذب سرمایه‌داران خارجی و ورود به بازارهای بین‌المللی را فراهم کند. این مزیت غرفه‌ها برای کاهش نرخ بیکاری و رونق اقتصادی در کشور بسیار مفید است.

بیشتر بخوانید : طراحی غرفه نمایشگاه ماشین آلات و ادوات کشاورزی

مزیت غرفه های نمایشگاه گردشگریفرایند غرفه سازی

برگزارکنندگان نمایشگاه‌های بین‌المللی و شرکت‌های بازرگانی و نمایشگاهی، در هنگام برگزار شدن یک نمایشگاه چندین سالن را برای غرفه‌سازی نمایشگاهی به‌صورت منظم در نظر می‌گیرند. هر سالن دارای یک کارگروه خاص و اغلب غرفه‌های مرتبط به هم است. باوجود غرفه‌سازی در نمایشگاه‌ها، این امکان ایجاد می‌شود که بازدیدکنندگان بتوانند به‌راحتی از غرفه‌های مورد علاقه خود بازدید کنند و ازدحام جمعیت نیز در قسمت سالن‌های ویژه کاهش یابد.

در ابتدا برای برپایی غرفه خود، باید بهترین موقعیت را بین غرفه های نمایشگاه گردشگری انتخاب کنید. سپس می‌توانید با ارائه کردن پلان غرفه خود به شرکت‌های غرفه‌سازی نمایشگاهی، بهترین طراحی را برای آن دریافت کنید. در مرحله آخر، طراحی غرفه نمایشگاه توسط یکی از شرکت‌های غرفه‌سازی که نمایشگاه درنظر گرفته است، اجرا می‌شود.

سخن پایانی

غرفه های نمایشگاه گردشگری نقش زیادی در معرفی شدن فرهنگ و زیبایی‌های کشور ما به تمام جهان دارد و باعث حضور ایران در بازارهای بین‌الملل می‌شود. در فرایند غرفه سازی شما باید تمام تلاشتان را بکنید تا بهترین طراحی را برای غرفه خود اجرا کنید. در صورت داشتن طراحی منحصربه‌فرد و حرفه‌ای می‌توانید بازدیدکنندگان زیادی را به غرفه خود جذب کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *