آموزش طراحی غرفه های نمایشگاهی

طراح غرفه نمایشگاه


طراحان غرفه های نمایشگاهی، نمایشگرها و غرفه هایی را برای انواع مختلف نمایشگاه ها و کسب و کارها طراحی و ایجاد می کنند. اگر به این کار علاقه مند باشید و آموزش طراحی غرفه های نمایشگاهی را در مراکز معتبر گذرانده باشید، فعالیت به عنوان طراح غرفه های نمایشگاهی، می تواند انتخاب شغلی خوبی باشد.

یادگیری نحوه تبدیل شدن به یک طراح غرفه نمایشگاه و آموزش طراحی غرفه های نمایشگاهی، می تواند به شما در رسیدن به این هدف کمک کند، اما این کار نیاز به تحقیق و عزم دارد.

در ادامه این بخش، به این موضوع می پردازیم که طراح غرفه های نمایشگاه کیست،چه کاری انجام می دهد، مرتبط ترین مهارت ها برای این کار چیست و چگونه می توان بهترین آموزش طراحی غرفه های نمایشگاهی را دریافت کرد، آشنا خواهید شد.

بهترین شرکت برای طراحی غرفه نمایشگاهی کدام است ؟

امروزه شرکت های زیادی در حوزه طراحی دکوراسیون داخلی خدمات انجام می دهند. این موضوع بسیار پر اهمیت است که شما طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود را به شرکتی بدهید که با احترام به سلیقه شما و رعایت آن بهترین و زیبا ترین دکوراسیون داخلی را برای شما پیاده سازی و طراحی کند.

شرکت خاک پی خانه بهترین انتخاب برای طراحی دکوراسیون داخلی می باشد چراکه با هر بودجه ای که داشته باشید می توانید بهترین دکوراسیون را از خاک پی خانه درخواست کنید. برای مشاوره رایگان با شماره زیر تماس بگیرید.

مشاوره رایگان :

255 401 26 021

272 401 26 021

همچنین مطالعه کنید مقاله : خدمات طراحی غرفه های نمایشگاهی

طراح غرفه نمایشگاه کیست؟

یک طراح فعال در زمینه طراحی غرفه های نمایشگاهی، مسئول طراحی و ایجاد غرفه و نمایشگرها برای نمایشگاه های مختلف است که توسط موزه ها، نمایشگاه ها، کتابخانه ها، گالری ها، سازمان ها یا به عنوان بخشی از یک نمایش بزرگتر برگزار می شود.

برخی از افراد فعال در این زمینه به طور مستقل کار می کنند، در حالی که برخی دیگر برای یک موسسه واحد، مانند یک شرکت خصوصی کار می کنند.

آنها معمولاً از مرحله برنامه ریزی تا اجرا روی غرفه های نمایشگاهی کار می کنند و بسیاری از افرادی که برای انجام کارهای مختلف در زمینه طراحی و ساخت غرفه نمایشگاهی تخصص و مهارت دارند را برای همکاری، هماهنگ می کنند.

بیشتر بدانید: اجرا و طراحی غرفه در نمایشگاه اپکس

طراح غرفه نمایشگاه چه کاری انجام می دهد؟

برخی از وظایف اصلی یک طراح غرفه و اصول طراحی غرفه عبارتند از:

• ملاقات با مشتریان برای بحث در مورد جزئیات اصلی یک نمایشگاه آینده، از جمله موضوع کلی، رویدادها و محصولات تبلیغ شده

• بحث در مورد تمامی مفاهیم مرتبط با نمایشگاه با تیم طراحی خود، یافتن راه های برنامه ریزی و اجرای آنها و ارائه فرم نهایی آن به مشتریان

• تحقیق درباره مشتری، از جمله برند، خط تولید محصولات، اهداف کوتاه مدت و بلندمدت، نوع مشتریانی که می خواهند جذب کنند و هر جزئیات دیگری که ممکن است هنگام طراحی مفاهیم پشت نمایشگاه مرتبط باشد

• استفاده از طرح ها و مدل های کامپیوتری برای ایجاد طرح اولیه غرفه نمایشگاهی و نمایش آن به مشتری

• اجرای کار طراحی برای قسمت های مختلف عناصر بصری نمایشگاه

• محاسبه مجموع هزینه های غرفه نمایشگاهی

• همکاری با تیم های اجرا و طراحی برای اطمینان از اجرای هر بخش از غرفه نمایشگاهی به گونه ای که محدودیت های بودجه را برآورده کند.

• برقراری ارتباط با تامین کنندگان مختلف برای اطمینان از تحویل به موقع و طبق توافق تمام مواد و خدمات مورد نیاز برای طراحی و ساخت غرفه نمایشگاهی

• هماهنگی برای برپایی غرفه نمایشگاه و همچنین جمع کردن عناصر نمایشی غرفه پس از پایان نمایشگاه

 

طراح غرفه نمایشگاه چه کاری انجام می دهد 

 

طراح غرفه نمایشگاهی چه مهارتهایی باید داشته باشد؟

برخی از مهم ترین مهارت ها برای این نقش عبارتند از:
• طراحی، نقشه کشی و مهارتهای هنری: طراحان غرفه های نمایشگاهی باید بتوانند طرح های پرسپکتیو ایجاد کنند تا به مشتریان و همکاران نشان دهند که ایده های طراحی آنها در مورد یک پروژه چیست.

• خلاقیت: به عنوان یک طراح غرفه نمایشگاه، باید از قوه تخیل خود استفاده کنید تا راه های خلاقانه و نوآورانه ای را برای ایجاد و ارائه عناصر مختلف یک غرفه بیابید.

• مهارت های ارتباطی: طراحان غرفه باید به طور مداوم با مشتریان، قبل، حین و بعد از نمایشگاه، از طریق مناقصه، ارائه، گزارش ها و طرح های پیشنهادی ارتباط برقرار کنند. آنها همچنین باید با همکاران و پیمانکاران برخورد کنند، مفاهیم پشت طراحی غرفه را توضیح دهند و مطمئن شوند که آنها را به درستی اجرا می کنند.

• توانایی کار تحت فشار: بیشتر نمایشگاه ها در مهلت های زمانی دقیق ایجاد می شوند و طراحان غرفه باید بتوانند علیرغم مشکلات مختلف تمرکز خود را حفظ کنند و پروژه را به موقع تحویل دهند. آنها همچنین ممکن است نیاز داشته باشند که مسائل مختلف مربوط به غرفه نمایشگاهی را به موقع در طول نمایشگاه حل کنند.

• مهارت های سازمانی: طراحی یک غرفه معمولاً شامل مجموعه ای از وظایف است که باید به ترتیب دقیق و در بازه های زمانی مشخص اجرا شوند. طراحان غرفه نمایشگاهی باید برنامه زمانی خود را مدیریت کنند و مطمئن شوند که تمام عناصر طراحی در زمان مقرر ایجاد شده اند.

• شخصیت مثبت: طراحان غرفه عموماً باید شخصیت ‌های باز و برون‌ گرا داشته باشند، زیرا باید مشتریان را متقاعد کنند که خلق و خوی لازم برای تکمیل کار را دارند و به همه اطرافیان خود الهام ‌دهند تا به بهترین شکل ممکن کار کنند.

• مهارت های کار تیمی: طراحان به عنوان بخشی از تیم طراحی غرفه نمایشگاه، باید بتوانند در یک گروه و با دیگران کار کنند تا راه حل های مناسب ارائه دهند و بازخورد و نظرات اعضای تیم را بپذیرند.

• آشنایی با نرم افزارهای طراحی: اگرچه برخی از طراحان غرفه های نمایشگاهی طرح های اولیه طراحی خود را با دست انجام می دهند، اما برای ایجاد طرح های پیچیده تر و ارائه مشتری به نرم افزار کامپیوتری تخصصی نیاز دارند. بنابراین آگاهی از پرکاربردترین برنامه های طراحی برای این نقش ضروری است. و برای آموزش طراحی غرفه های نمایشگاهی باید به بهترین مراکز مراجعه کنید .

 

طراح غرفه نمایشگاهی چه مهارتهایی باید داشته باشد

چگونه یک طراح غرفه نمایشگاهی موفق شویم؟

برای اینکه بتوانید به عنوان یک طراح غرفه کار کنید لازم است مراحل ضروری برای آموزش طراحی غرفه های نمایشگاهی را بگذرانید. در زیر مراحلی که به شما کمک می کنند تا یک طراح غرفه نمایشگاهی موفق شوید را بیان کرده ایم:

مدرک لیسانس بگیرید

اگرچه این یک پیش نیاز رسمی برای این نقش نیست، اما بیشتر شرکت ها ترجیح می دهند طراحانی را با حداقل مدرک لیسانس استخدام کرده و با آنها همکاری کنند.

برخی از مرتبط ترین مدارک برای این نقش عبارتند از: طراحی گرافیک، طراحی سه بعدی، طراحی فضایی، معماری، طراحی صنعتی، طراحی داخلی، نقشه کشی، ارتباطات بصری، تاریخ هنر و موارد دیگر که ممکن است با طراحی یک غرفه نمایشگاهی یا نمایشگاه بالقوه مرتبط باشد.

همچنین گذراندن دوره های آموزش طراحی غرفه های نمایشگاهی در مراکز آموزشی و شرکت های معتبر نیز می تواند به شما کمک کند تا در این حرفه موفق شوید.

کارآموزی و نقش های داوطلبانه را دنبال کنید

برای اینکه به عنوان یک طراحی غرفه نمایشگاهی  (Exhibition booth designer )استخدام شوید، علاوه بر تحصیلات دانشگاهی، معمولاً به چند نمونه کار مرتبط نیز نیاز دارید. راه ‌های مختلفی برای ایجاد نمونه کار وجود دارد که یکی از محبوب ‌ترین آنها دنبال کردن فرصت کارآموزی و کار به عنوان داوطلب است.

کارآموزی در زمینه آموزش طراحی غرفه های نمایشگاهی، به شما در درک نحوه عملکرد مؤسسات مختلف کمک می کند و تجربه عملی در کار با نرم افزار طراحی برای ایجاد عناصر طراحی مختلف را به شما خواهد داد.

دوره های تخصصی آموزش طراحی غرفه های نمایشگاهی را بگذارنید

اگر به طراحی غرفه علاقه مند هستید، می توانید دوره های تخصصی آموزش طراحی غرفه های نمایشگاهی را بگذارنید و مدرک معتبر در این زمینه دریافت کنید. با داشتن یک مدرک معتبر و تخصصی در زمینه طراحی غرفه، به راحتی می توانید در این شغل موفق شوید.

به دنبال کار در سطح ابتدایی باشید

هنگامی که احساس کردید مدارک و تجربه کاری لازم را دارید، می توانید برای کار در سطح مقدماتی در این زمینه اقدام کنید. یکی از مناسب ‌ترین نقش ‌ها، نقش دستیار طراح است که در آن به یک طراح ارشد کمک می ‌کنید و کارهای روزانه و فعالیت ‌های او را مشاهده می‌کنید.

شما می توانید این موقعیت ها را از طریق یک وب سایت شغلی اینترنتی یا با استفاده از شبکه حرفه ای که جمع آوری کرده اید در حین اخذ مدرک و کار به عنوان کارآموز یا داوطلب جستجو کنید.

هنگامی که تجربه کافی را جمع آوری کرده و احساس کردید که مراحل لازم و کافی از آموزش طراحی غرفه های نمایشگاهی را گذرانده اید، می توانید برای کار به عنوان یک طراح ارشد اقدام کنید.

بیشتر بخوانید : اجرا و طراحی غرفه در نمایشگاه متافو

بهترین مرکز آموزش طراحی غرفه های نمایشگاهی در تهران

اگر به حرفه طراحی غرفه نمایشگاهی علاقه مند هستید و قصد دارید به صورت تخصصی آموزش طراحی غرفه های نمایشگاهی را یاد بگیرید، لازم است مراکز آموزشی تخصصی در این زمینه را پیدا کرده و آموزش های لازم در این زمینه را دریافت کنید.

شرکت خاک پی خانه، یکی از شرکت های حرفه ای و با تجربه در زمینه آموزش طراحی غرفه های نمایشگاهی است که می توانید برای یادگیری طراحی غرفه با کارشناسان متخصص و با تجربه این تیم صحبت کنید و اطلاعات لازم در این زمینه را دریافت نمایید.
راه ارتباطی با شرکت خاک پی خانه:
02126401255
02126401272
02126401272

 

30 عکس ترند و جذاب صرفاجهت ایده برای طراحی غرفه های نمایشگاهی:

ف

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *