دکوراسیون داخلی

آیا شما هم به دکوراسیون داخلی علاقه دارید؟ آیا می خواهید خانه خود را به بهترین شکل تزئین کنید و بهترین چیدمان را داشته باشید؟ آیا می خواهید طرح رنگ، سبک و چیدمانی را انتخاب و اعمال کنید که به بهترین وجه مناسب خون شما باشد؟

هدف از دکوراسیون داخلی چیست؟

همانطور که گفتیم دکوراسیون داخلی دیزاینی است که در هر مکانی استفاده می شود، به عنوان مثال برای ایجاد فضایی گرم و دوستانه در خانه استفاده می شود که راحتی و آرامش را برای اعضای خانواده به ارمغان می آورد و نیازهای هر فردی را برآورده می کند. به منظور جذب مشتری در فضاهای تجاری، بهره وری کارکنان را در محیط اداری افزایش داده و نتایج را زیر و رو می کند.

برای طراحی دکوراسیون داخلی چه مراحلی را باید طی کرد؟

شاید فکر کنید چیدمان خانه کاری ندارد و هرکسی از عهده آن بر می آید، بنابراین خودمان به راحتی می توانیم خانه را تزئین کنیم. اگر تسلط کافی در این زمینه دارید، البته می توانید هر مکانی را تزئین کنید، اما زمانی که اطلاعات نسبی در مورد موضوع دارید، بهتر است با یک متخصص مشورت کنید.

حالا بیایید ببینیم غیر از مراجعه به متخصص چه کاری می توان انجام داد. البته لازم به ذکر است که دکوراسیون داخلی برای هر پروژه ای قابل تعریف است; چه خانه شما نوساز باشد و چه نیاز به بازسازی داشته باشد. در هر دو صورت می توانید فضای داخلی را مطابق با نیاز خود تزئین کنید (در ادامه در مورد دکوراسیون داخلی خانه های نوساز و بازسازی شده به طور جداگانه صحبت خواهیم کرد).

بیشتر بخوانید : طراحی دکوراسیون داخلی خانه های دوبلکس

مراحل اجرای دکوراسیون داخلی:

• نیاز سنجی

هر خانواده ای سبک زندگی خاص خود را دارد و لازم است خانه ای متناسب با این سبک داشته باشد و راحت باشد. به عنوان مثال، اگر اهل مهمانی هستید، داشتن فضای پذیرایی بزرگ و مبلمان کافی ضروری است. اگر تفریح کودکان در اولویت است، داشتن فضا و ابزار مناسب برای بازی نیاز شما محسوب می شود. بنابراین در قدم اول ببینید هر یک از اعضای خانواده چه عادات، نیازها و سلیقه هایی دارند.

• انتخاب سبک

برای اینکه فضایی یکپارچه داشته باشید که در آن همه ریز فضاها هماهنگی خوبی داشته باشند، بهتر است سبک خاصی را برای دکوراسیون منزل انتخاب کنید که در قسمت بعدی به تفصیل در مورد آن صحبت خواهیم کرد. بهتر است سلیقه همه اعضای خانواده را بشناسید، سبک های دکوراسیون داخلی را به خوبی بشناسید تا بتوانید تصمیم بگیرید کدام سبک به سلیقه همه نزدیکتر است.

• تنظیم و تقسیم بودجه

در هر کسب و کاری، بودجه قطعا حرف اول را می زند. شما نمی توانید بدون محاسبه پروژه را شروع کنید زیرا ممکن است در مراحل پایانی با مشکل مواجه شوید. بنابراین بهتر است بودجه کلی را تعیین کنید، کارهایی را که باید انجام شود با توجه به نوع پروژه – ساخت جدید یا نوسازی – فهرست کنید و برای سهولت کار به هر بخش بودجه ای بر اساس اهمیت و اولویت اختصاص دهید.

• ارجاع به کارشناس

وقتی یک حساب کاربری پر از اطلاعات و نمونه های تصویری دارید، می توانید یک دکوراتور مناسب را جستجو کنید و زمانی که فرد مورد نظر خود را پیدا کردید، تمام مراحل را انجام دهید. . راه طولانی را طی کرده اید، به اشتراک گذاشته اید بهتر است به طراح زمان بدهید تا آزادانه هر طرحی را که می خواهد اعمال کند، یک مدل سه بعدی از آن بسازد و آن را با شما به اشتراک بگذارد.

استفاده از فناوری های امروزی را دست کم نگیرید، زیرا همه آنها به نفع شما خواهند بود. به شما امکان می دهد قبل از انجام هر کاری یا حتی امضای قرارداد، طرح را ببینید و اگر دوست داشتید، می توانید به مرحله بعدی بروید. به این ترتیب انواع تغییرات مورد نیاز در طراحی اعمال می شود، تجسم شما از فضا واقعی تر می شود، درصد خطا کاهش می یابد و اتلاف زمان و هزینه به حداقل می رسد.

آن را به متخصصان بسپارید! در بسیاری از کشورهای خارجی از این مرحله به بعد، دکوراتور مسئولیت تمامی کارها را بر عهده دارد و با توجه به اطلاعاتی که از کارفرما دریافت می کند، خریدها را انجام داده و طرح را اجرا می کند. به مشتری.شاید این فرهنگ هنوز در کشور ما رایج نباشد. بنابراین بهتر است برای انتخاب وسایل اولیه و خرید چیزی در کنار دکوراتور باشید. البته قبل از خرید تمام قسمت های خانه سنجیده می شود تا در انتخاب اشیا دچار اشتباه نشوید.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی پله

کدام موضوعات و عناصر در دکوراسیون داخلی نقش دارند؟

هر فضا با توجه به کاربری مورد نظر خود از اجزای فیزیکی و بصری مختلفی تشکیل شده است. صرف نظر از کاربرد، استفاده از چندین عنصر برای داشتن فضای داخلی مناسب مهم است:
• رنگ
• سبک
• مدل
• گل ها و گیاهان
• مبلمان

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی با چوب

برای داشتن بهترین دکوراسیون داخلی چه اصولی را رعایت کنیم؟

قبل از اجرای هر طرحی، هر طراح و دکوراتور باید بدون توجه به کارکرد فضا، چند اصل را در نظر داشته باشد و به آن پایبند باشد:
• سبک
• تمرکز
• تعادل را حفظ کنید
• مراقب فضاهای منفی باشید
در زیر در مورد هر یک از اصول فوق بیشتر توضیح خواهیم داد.

1. سبک دکوراسیون

سبکی که بارها به آن اشاره کرده ایم نشان می دهد که چقدر در دکوراسیون داخلی (Interior decoration design)نقش موثری دارد. در واقع این سبک های تزئینی اساس انتخاب های بعدی شما را تشکیل می دهند. هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند و با انتخاب هر سبک در واقع بخشی از روح، سلیقه و شخصیت خود را نشان می دهید.

ضمناً نکته مهم اینجاست که هر سبکی را که انتخاب می کنید، بهتر است امضای خود را روی آن سبک و مکان بگذارید، این یعنی چه؟ به این معنی است که آن سبک را مطابق سلیقه خود دوباره طراحی کنید تا خانه شما برای شما خاص باشد.

2. نقطه کانونی در دکوراسیون داخلی

ایجاد یک نقطه کانونی، چه از نظر فیزیکی و چه از نظر بصری، در داخل خانه بسیار مهم است. به عنوان مثال با استفاده از شومینه یا کتابخانه در اتاق نشیمن می توانید نحوه چیدمان مبل ها را مشخص کنید و چشم ها را به این نقطه هدایت کنید یا با استفاده از لوازم جانبی مخصوص، دیواری با یک رنگ و طرح خاص، یک اثر هنری. هنر می تواند جلب توجه کند اکنون می توانید داستانی در مورد این نقطه بگویید.

3. رعایت تعادل فضایی و بصری

داشتن تعادل در هر فضایی یکی از مهمترین اصول است. تعادل فضایی و بصری لزوماً به معنای تقارن نیست، در این میان تقارن بیش از حد در دکوراسیون داخلی توصیه نمی شود. تعادل در انتخاب رنگ، طراحی و چیدمان موثر است.

طراحی دکوراسیون داخلی در خاک پی خانه ایرانیان
4. مراقب فضاهای منفی باشید

شاید توجه به فضاهای منفی عجیب به نظر برسد اما یک اصل مهم در طراحی معماری است. همه چیز از ابعاد مثبت و منفی از جمله فضا تشکیل شده است. هر قسمتی که با چیزی پر شود مثبت و هر قسمتی که خالی بماند منفی می گویند.

بر اساس اصل تعادل، باید بین مثبت و منفی تعادل وجود داشته باشد و دکوراسیون خوب، دکوراسیون پر از لوازم نیست. به عبارت دیگر باید به اصطلاح به فضا «نفس» بدهید و اجازه دهید هوا جریان داشته باشد.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی پارکینگ

بایدها و نبایدهای دکوراسیون داخلی چیست؟

ما چند بار در مورد استایل و اهمیت نظرسنجی اعضای خانواده و رسیدن به یک سبک صحبت کرده ایم. این موضوع را نباید به سادگی گرفت، انتخاب سبک دکوراسیون برای هر قسمت از خانه جالب نیست و سردرگمی ایجاد می کند. یکی از اصول دکوراسیون داخلی ارائه یکپارچگی جهانی است.

در مورد تعادل که یکی از اصول دکوراسیون داخلی است و رنگ به عنوان عنصر دکوراسیون داخلی صحبت کردیم و ترکیب این دو نشان می دهد که در انتخاب رنگ باید تعادل را حفظ کنید. مثلا پالت رنگ کاملا سرد یا گرم اصلا مناسب نیست چون زود خسته کننده می شود یا انتخاب رنگ های خیلی تند یا خیلی آرام و یکنواخت تاثیر منفی می گذارد. ترکیب بهترین انتخاب است.

بافت در دکوراسیون به چه معناست؟ ساده ترین تعریف بافت این است که می توانید لمس های مختلفی را در یک مکان تجربه کنید. برای مثال ترکیب چوب و فلز در کنار چرم و پشم، ظرافت گیاهان و حس طبیعی حصیر و …. بنابراین استفاده از بافت های مختلف در دکوراسیون داخلی ضروری است. حتی طرح های لایه باز هم طرفداران خود را دارند.

رعایت تناسبات فضایی! این یعنی چی؟ قبلا هم گفتیم یعنی مبلمان را با توجه به تناسب فضا انتخاب کنید. اگر دیوار بسیار بزرگی دارید، لازم نیست تمام سطح را با پنل های کوچک بپوشانید تا آن را پر کنید، فقط از یک پانل نسبتا بزرگ استفاده کنید یا اگر اتاق ناهارخوری کوچکی دارید، نیازی به لوسترهای خیلی بزرگ و چراغ های آویز ندارید. . زیرا برعکس، فضای شما را کوچکتر نشان می دهد.

قبلا هم گفتیم چیدمان اثاثیه تعیین کننده شخصیت هر مکان است، بنابراین در اتوبوس به اصطلاح تکیه دادن همه چیز به دیوار و چیدمان صندلی ها اثر جالبی ندارد. با چیدمان مبل ها یا چیدمان عناصر جداکننده متحرک و متخلخل مانند قفسه ها و قفسه های کتاب می توان فضاها را خیلی راحت از هم جدا کرد تا نیازی به دیوارها نباشد و نور و جریان هوا در فضا ادامه پیدا کند اما در عین حال حریم فضا نیز فراهم شود.

تا جایی که امکان دارد ترتیب دکوراسیون را رعایت کنید. به عنوان مثال، اگر بودجه را تقسیم نکنید، احتمالاً در پایان پروژه با مشکلات بزرگی مواجه خواهید شد یا ابتدا خرید خود را انجام دهید و سپس رنگ آمیزی کنید و غیره.

همیشه سعی کنید کیفیت را به کمیت ترجیح دهید زیرا ماندگاری مسئله مهمی است و اگر اجناس ارزان و نامرغوب زیادی دارید جالب به نظر نمی رسد، اما می توانید با اجناس با کیفیت کمتر دکوراسیون بهتری داشته باشید.

نکته مهمی که اغلب در دکوراسیون از آن غفلت می شود، قرارگیری صحیح اجزا است. به عنوان مثال، فریم هایی که قرار است روی دیوار نصب شوند، نباید خیلی بلند یا خیلی پایین باشند، سطح مناسب زاویه دید هر فرد است، به عنوان مثال در منطقه غذاخوری که اکثر افراد در آن نشسته اند، این خط دید کمتر است یا انتخاب مکان واقعی برای تلویزیون نیز همان قانون است

شرکت خاک پی خانه ایرانیان در طراحی دکوراسیون داخلی

امروزه شرکت های زیادی در حوزه طراحی دکوراسیون داخلی خدمات انجام می دهند. این موضوع بسیار پر اهمیت است که شما طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود را به شرکتی بدهید که با احترام به سلیقه شما و رعایت آن بهترین و زیبا ترین دکوراسیون داخلی را برای شما پیاده سازی و طراحی کند.

شرکت خاک پی خانه بهترین انتخاب برای طراحی دکوراسیون داخلی می باشد چراکه با هر بودجه ای که داشته باشید می توانید بهترین دکوراسیون را از خاک پی خانه درخواست کنید. برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *