طراحی غرفه نمایشگاهی صنایع و مواد شیمیایی

احتمالا برای شما هم این مسئله رخ داده که از نمایشگاهی بازدید کرده‌اید و به واسطه طراحی و دیزاین فوق العاده آن جذبش شده‌اید. آیا دیزاین نوآورانه نمایشگاه برای شما جالب بوده یا نوع نمایش محصولات و خدمات باعث جلب توجه شما شده بود؟ ما در این مطلب به مجموعه‌ای از تکنیک‌های کاربردی که باید حین طراحی غرفه نمایشگاهی صنایع و مواد شیمیایی به آنها توجه کرد تا بتوان فروش بیشتری داشت، می‌پردازیم.

حین طراحی غرفه نمایشگاهی صنایع باید به چه عواملی توجه کنیم؟

توجه به عواملی همچون عناصر بصری و متریال‌های مورد استفاده می‌تواند باعث جلب توجه بازدیدکنندگان از غرفه شما شود.  در واقع ترکیبی از عوامل متعدد و کارکرد هماهنگ آنها باعث خلق غرفه‌ای فوق العاده جذاب و کارآمد می‌شود. قبل از طراحی غرفه نمایشگاهی خود باید به مجموعه‌ای از اصول و چارچوب‌ها توجه کنید تا بتوانید طراحی جذاب و جالبی خلق نمایید.. توجه به عناصری همچون نوع طراحی بصری غرفه به صورت  خلاقانه می‌تواند به مدیریت بهتر بودجه فعلی شما و افزایش فروشتان در آینده کمک کند.

تکنیک‌های کاربردی طراحی غرفه نمایشگاهی صنایع و مواد شیمیایی

تکنیک‌های کاربردی طراحی غرفه نمایشگاهی صنایع و مواد شیمیاییدر این بخش به تکنیک‌ها و عواملی که توجه به آنها قبل از برگزاری نمایشگاه ضروری است می‌پردازیم، شما با توجه به این موارد می‌توانید بهترین و مناسب‌ترین نتیجه را پس از اجرای غرفه نمایشگاهی خود کسب کنید.

استند مناسب را انتخاب کنید!

برای اینکه فضای غرفه شما در طول برگزاری نمایشگاه بسیار جالب و جذاب باشد نیاز به استفاده از استندها و غرفه‌های مناسب با نوع خدمات و محصولاتتان است. طراحان و سازندگان غرفه‌های نمایشگاهی استندهای متنوعی را در سایزها و اندازه‌های مختلف به مشتریان خود پیشنهاد می‌دهند.

اگر دنبال ایده‌هایی برای غرفه‌های کوچک هستید، غرفه‌های دو یا سه جداره برگزاری نمایشگاه مناسب هستند. به همین خاطر حتما به طول و عرض نمایشگاه قبل از طراحی توجه کنید تا فضای مدنظر شما محدود نباشد.  قبل از اجرا کردن غرفه به این موضوع که فضای کف و دیوارها باید چگونه باشد، توجه کنید. توجه به ایجاد قسمت‌هایی نظیر بخش مربوط به جلسه کارکنان، قسمت ذخیره سازی محصولات، بخشی برای استراحت، قفسه‌هایی برای نمایش محصولات یا خدمات و پیشخوان پذیرایی را قبل از طراحی غرفه نمایشگاهی صنایع و مواد شیمیایی مدنظر داشته باشید.

شرکت خاک پی خانه با تخصص در طراحی غرفه نمایشگاهی صنایع و مواد شیمیایی، می‌تواند به شما در طراحی و اجرای یک غرفه نمایشگاهی حرفه‌ای و جذاب کمک کند. این شامل بررسی نیازها، طراحی مفهوم، طراحی سه‌بعدی، اجرا و نصب، مدیریت پروژه و خدمات پس از فروش می‌شود.

 

مشاوره رایگان :

255 401 26 021

02126401272

به موقعیت و مکان قرارگیری غرفه در نمایشگاه توجه داشته باشید!

موقعیت مکانی غرفه یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین عوامل جذابیت غرفه نمایشگاهی است. توجه به الگوی ترافیکی سالن نمایشگاه عامل تعیین کننده افزایش فروش و ارائه خدمات به بازدیدکنندگان است، پس قبل از انتخاب غرفه مدنظرتان به جایگاه غرفه، میزان نزدیکی آن به ورودی و خروجی، مسیرهای منتهی به کنفرانس از سمت غرفه، میزان راحتی در دسترسی به دستشویی‌ و کافه تریا را در نظر داشته باشید.

نورپردازی، یکی از عوامل کلیدی طراحی و دیزاین است.

طراحی غرفه نمایشگاهیتوجه داشته باشید به هیچ عنوان فقط به نور موجود در نمایشگاه اکتفا نکنید. همیشه تنظیمات نورپردازی سفارشی و مخصوص خود را در محل داشته باشید تا از روشنایی مناسب فضا اطمینان داشته باشید. همچنین به کارگیری نورپردازی رنگی در انتقال حس ارزش مدنظر کمپانی شما نیز می‌تواند کارآمد باشد و بازدیدکنندگان را ترغیب به خرید یا سرمایه گذاری بر غرفه‌تان کند.

حتما به موضوع ارائه شده برای خدمات یا محصولات خود قبل از طراحی غرفه‌تان توجه کنید.

دستورالعمل‌های کمپانی و اهداف سازمانی موضوع و نوع چیدمان غرفه نمایشگاهی صنایع و مواد شیمیایی شما را تعیین می‌کنند. به همین علت شما می‌توانید قبل از اجراسازی دکور مدنظر خود به ایده‌های مختلفی که در ذهنتان وجود دارند توجه کنید و سپس متناسب با آن‌ دستورالعمل‌ها و اصول دست به انتخاب بزنید. عواملی همچون  ترکیب بندی (به معنای قرار دادن اشیاء به شکل صحیح و زیبا) یا خلق فضایی برای نمایش و دسترسی مناسب بازدیدکنندگان به محصولات جز اصول مهم طراحی غرفه نمایشگاهی صنایع و مواد شیمیایی هستند. در ضمن هدفی برای هر پیشخوان، ویترین و قفسه غرفه در نظر داشته باشید.

رنگ عامل کلیدی بعدی است.

پالت رنگی مورد استفاده در طراحی غرفه نمایشگاهی شما باید هم‌راستا با ارزش‌های کمپانی و شرکت‌تان باشد. استفاده از رنگ‌های خلاقانه و نوآورانه در بخش‌های مختلف غرفه می‌تواند منجر به افزایش جلب توجه بازدیدکنندگان شود. در ضمن بد نیست بدانید ایده‌های ساده همچون استفاده از رنگ موجود در لوگوی شما  نیز می‌تواند بسیار موثر باشد. توجه داشته باشید به کارگیری رنگ‌های زیاد می‌تواند منجر به درهم ریختگی بیشتر فضا و دور کردن شما از اهداف اولیه تعیین شده برای برندتان شود.

به فونت و گرافیک غرفه توجه داشته باشید!

چیدمان غرفه نمایشگاهی صنایع و مواد شیمیاییبه طور معمول در نمایشگاه‌ها از فونت‌های و جلوه‌های بصری و گرافیکی با هدف انتقال پیامی واضح به بیننده استفاده می‌کنند. در واقع با کمک فونت‌ها می‌توان به برندسازی بهتر برای کسب و کار و افزایش جذابیت غرفه کمک کرد. برندسازی بهتر باعث افزایش جلب توجه نام و لوگوی کمپانی شما بین بازدیدکنندگان شود.

پیشنهاد می‌شود پیام‌های مدنظر و سازنده برند خود را با فونت مناسب کسب و کارتان به  همراه شعارهای مرتبط به خدمات و محصولاتتان چاپ کرده و در اختیار بازدیدکنندگان غرفه قرار دهید. بدین صورت شما مدت زمان بیشتری در خاطره و یاد مخاطبین هدفتان می‌مانید. در حین انتخاب فونت به استفاده از زبان‌های دیگری همچون زبان بین المللی یعنی انگلیسی را هم در دستور کار خود قرار دهید.

ایده‌های طراحی خیره کننده‌ای که با بودجه شما همخوانی دارند را در غرفه نمایشگاهی خود اجرا کنید.

به یاد داشته باشید محدودیت بودجه عامل دیگری است که می‌تواند مانعی برای خلق غرفه نمایشگاهی الهام بخش شود. به همین منظور پیشنهاد می‌شود ایده‌هایی کارآمد نظیر اجاره غرفه مدنظرتان را در دستور کار خود قرار دهید. استفاده از بروشور برای افزایش زیبایی فضای داخلی و خارجی استند هم می‌تواند ایده‌ای کارآمدی و اقتصادی باشد.

 

شرکت خاک پی خانه با تخصص در غرفه نمایشگاه  می‌تواند به شما در طراحی و اجرای یک غرفه نمایشگاهی حرفه‌ای و جذاب کمک کند. این شامل بررسی نیازها، طراحی مفهوم، طراحی سه‌بعدی، اجرا و نصب، مدیریت پروژه و خدمات پس از فروش می‌شود.

 

مشاوره رایگان :

255 401 26 021

02126401272

 

جمع بندی

حتما موارد ذکر شده را قبل از طراحی غرفه نمایشگاهی صنایع و مواد شیمیایی اجرایی کنید. بدین ترتیب می‌توانید پس از اتمام مدت زمان برگزاری نمایشگاه به افزایش فروش محصولات و خدمات خود کمک کنید. به یاد داشته باشید موارد ذکر شده می‌توانند باعث جلب توجه برند شما توسط دو گروه سرمایه گذاران و رقبایتان شوند که نتیجه آن مثبت و کارآمد خواهد بود.

 

چند نمونه از طراحی و اجرا  غرفه های نمایشگاهی

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *